Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid

Kur ka mbetur më pak se gjysmë ore para fillimit të ndeshjes, Atletico Madrid dhe Real Madrid kanë bërë publike formacionet zyrtare.

Atletico do të tentojë të hakmerret pas humbjes së thellë në Bernabeu me rezultat 3 me 0.

Atletico: Oblak; Gimenez, Godin, Savic, Filipe; Gabi, Saul, Koke, Carrasco; Griezmann, Torres

Real: Navas; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Isco, Ronaldo, Benzema