Formacionet Zyrtare: Barcelona vs Bayern Munich (FOTO)

Formacionet Zyrtare: Barcelona vs Bayern Munich (FOTO)

Barcelona vs Bayern Munich, e zhvillojnë sonte ndeshjen e tyre gjysmëfinale, në kuadër të Ligës së Kampionëve. Të dy ekipet, kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, me të cilat do të synojnë ta prekin finalen e madhe.

Barcelona, ka hyrë në këtë ndeshje me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në fushë: ter Stegen, Alba, Pique, Lenglet, Samedo: De Jong, Buquets, Roberto: Vidal: Suarez, Messi.

Ndërsa, Bayern Munich, ka hyrë në këtë ndeshje me formacionin 4-2-3-1, me këta lojtarë: Neuer: Kimmich, Boateng, Alaba, Davies: Goretzka, Alcantara: Gnabry, Muller, Perisic: Lewandowski.

Girezmann dhe Dembele, janë në bankën rezervë për ekipin e Barcelonës, ndërsa, Coutinho dhe Coman, janë tek rezervat e Bayern./Insajderi.com.