Formacionet Zyrtare: Barcelona vs Napoli (FOTO)

Formacionet Zyrtare: Barcelona vs Napoli (FOTO)

Barcelona dhe Napoli, kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, para ndeshjes së dytë të tyre, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Barcelona, ka hyrë në këtë takim me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në përbërje: ter Stegen:, Alba, Lenglet, Pique, Semedo: de Jong, Rakitic, Roberto: Griezmann, Suarez dhe Messi.

Napoli po ashtu ka hyrë me formacion 4-3-3, me këta lojtarë në përbërje: Ospina: Rui, Koulibaly, Manolas, Di Lorenzo: Zilinski, Demme, Ruiz: Insigne, Mertens, Callejon.

Ndeshja e parë ishte luajtur në Napoli dhe kishte përfunduar me rezultat të barabartë, 1 me 1.

Barcelonës nuk i konvenon asnjë barazim mbi 1 gol, nëse dëshirojnë të kalojnë në gjysmë finale të Ligës së Kampionëve./Insajderi.com.