Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Formacionet zyrtare: Çekia – Kosova

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian UEFA ka publikuar formacionet startuese të ndeshjes mes Republikës së Çekisë dhe Përfaqësueses së Kosovës.

Kosova do të përballet me mungesa të shumta në këtë ndeshje, derisa Vedat Muriqi, Herolind Shala, Hekuran Kryeziu dhe Arbër Zeneli nuk luajnë shkaku i lëndimeve.

Trajneri i Kosovës Bernard Challandes ka vendosur që për këtë ndeshje ta zëvendësojë Muriqin me Atdhe Nuhiun. Më shumë në Insport.