Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

Formacionet zyrtare: Kosova – Letonia

Tashmë formacioni është zyrtar dhe Kosova kundër Letonisë do të sulmojë.

Në portë do të jetë Ujkani, ndërsa do të debutojë të Kosova, mbrojtësi vushtrrias Artin Dallku.

Ai do të jetë në krahë të Rrahmanit, Vojvodës dhe Alitit.

Në mesfushë luajnë Kryeziu, Valon Berisha dhe Halimi.

Sulmi përbëhet nga Rashica, Bernard Berisha dhe Vedat Muriqi.

Kosova kërkon fitore në këtë ndeshje miqësore, pasi fitorja mungon qe një kohë të gjatë.

Kosova: Ujkani, Vojvoda, Dallku, Rrahmani, Aliti, Kryeziu, V. Berisha, Halimi, Rashica, B.Berisha, Muriqi. Trajner: Muharrem Sahiti.