Manchester City dhe Lyon, janë duke bërë nxehjen e fundit, para ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy ekipet kanë publikuar forma" />

Formacionet Zyrtare: Manchester City vs Lyon

Formacionet Zyrtare: Manchester City vs Lyon

Manchester City dhe Lyon, janë duke bërë nxehjen e fundit, para ndeshjes çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrtare, me të cilat synojnë të arrijnë gjysmëfinalen.

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka hyrë në këtë takim me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në fushë: Ederson:Walker, Garcia, Laporte, Cancelo: Gundogan, Fernandinho, Rodri: Sterling, Jesus, De Bryune.

Ndërsa ekipi i Lyon, ka hyrë në këtë takim me formacionin 3-5-2, me këta lojtarë: Lopes: Denayer, Marcelo, Marcel: Dubois, Caqueret, Bruno, Aouar, Cornet: Depay, Ekambi. /Insajderi.com/