Formacionet Zyrtare: Manchester City vs Real Madrid (FOTO)

Formacionet Zyrtare: Manchester City vs Real Madrid (FOTO)

Manchester City dhe Real Madrid, kanë publikuar formacionet e tyre zyrtare, të përballjes së dytë në mes vete, në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Pep Guardiola ka rreshtuar ekipin e tij me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në përbërje: Ederson: Cancelo, Laporte, Fernandinho, Walker: Gundogan, Rodri, De Bruyne: Sterling, Gabriel Jesus, Foden.

Me rreshtim të njëjtë ka hyrë edhe Zinedine Zidane, por me këtë përbërje të lojtarëve: Courtois: Varvajal, Militao, Varane, Mendy: Kroos, Casemiro, Modric: Rodrygo, Benzema dhe Hazard.

Në bankën rezervë për Manchester City, janë: Zinchenko, Stones, Silva, Palmer, Otamendi, Mahrez, Harëood-Bellis, Garcia, Doyle, Bravo dhe Bernabe.

Për Real Madrid, janë këta: Isco, Altube, Areola, Asensio, Diaz, Nacho, Javi Hernandez, Jovic, Lucas, Marcelo, Junior Vinicius, Valverde.

Kujtojmë se ndeshja e parë është luajtur në Santiago Bernabeu dhe ka përfunduar me rezultat 2 m 1 për MAnchester City./Insajderi.com