Formacionet Zyrtare: Manchester United vs Southampton

Formacionet Zyrtare: Manchester United vs Southampton

Ndoshta kjo është ndeshja më e rëndësishme e Manchester United, që nga fillimi i sezonit. Lufta për top 4, sa po vjen e po bëhet më e fortë e më interesante.

Ole Gunnar Solskjaer paraqitet me formacion të njëjtë sikurse në ndeshjet e fundit, 4-3-3 ♪7shtë rreshtimi i United, me lojtarët: De Gea, Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Shaw: Fernades, Matic, Pogba: Greenwood, Martial, Rashford.

Ndërsa ekipi i Southampton paraqitet me formacionin 4-4-2, me këta lojtarë: McCarthy: Bertrand, Bednarek, Stephans, Walker-Peters: Redmond, Romeu, Ward-Prowese, Armstrong: Adams, Ings

Dy ekipet e tjera në garë për top 4, Chelsea dhe Leicester kanë humbur në këtë javë dhe United kërkon ta shfrytëzojë rastin për të dal para tyre në tabelë./Insajderi.com