Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona

Formacionet zyrtare: Real Madrid – Barcelona

Barcelona dhe Real Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare me të cilat do të paraqitën në ndeshjen e sotme, në finalen e super kupës spanjolle.

Barcelona ka bërë një ndryshim në krahasim me ndeshjen e parë, ku nga minuta e parë ka startuar Andre Gomez në vend të Delefeut.

Ndërsa për Real Madridinnë vend të Gareth Bale do të luaj sulmuesi i talentuar Asensio.

Ndeshja e parë kishte përfunduar me rezultat tre me një në të mirë të Madridit si mysafir i Barcelonës.