Formacionet Zyrtare: Sevilla vs Manchester United

Formacionet Zyrtare: Sevilla vs Manchester United

Sonte luhet gjysmëfinalja e parë e Europe Ligës, ndërmjet ekipit spanjoll, Sevilla dhe atij nga Anglia, Manchester United.

Të dy ekipet i kanë publikuar formacionet zyrtare, me të cilat synojnë të arrijnë finalen e madhe të Europa Ligë.

Sevilla, ka vendosur që të futet me këta lojtarë në fushë: Bono: Banega, Carlos, Nayseri, Fernando, Jordan, Kounde, Navas, Ocampos, Reguilon dhe Suso.

Ndërsa Manchester United, ka hyrë me këta lojtarë në fushë: De Gea: Wan Bissaka, Lindelof, Maguire, Williams: Fred, Pogba; Rashford, Fernandes, Greenwood; Martial.

Ndeshja fillon nga ora 21:00, luhet në terren neutral dhe ka vetëm një ndeshje, sipas formatit të ri, të përshtatur shkaku i masave ndaj Covid 19./Insajderi.com.