Formacionet zyrtare të Brighton vs Cheslea – startojnë Werner e Havertz(FOTO)

Formacionet zyrtare të Brighton vs Cheslea – startojnë Werner e Havertz(FOTO)

Brighton dhe Chelsea, sonte duke filluar nga ora 21:15, zhvillojnë ndeshjen e tyre të parë në sezonin e ri të Premier Ligës, njofton Insajderi.

Të dy transferimet e reja të Chelsea, që kanë bërë bujën më të madhe në këtë verë, Werner dhe Havertz, startojnë nga minuta e parë.

Brighton starton me formacionin  3-5-2, me këta lojtarë në fushë: Ryan: Dunk, Webster, White: March, Alzate, Bissouma, Lallana, Lamptey: Trossard, Maupay.

Ndërsa Frank Lampard starton me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë: Arrizabalaga: JAmes, Christensen, Zouma, Alonso: Loftus-Cheek, Jorginho, Kante: Havertz, Ëerner, Mount.

Lojtarët e tjerë të ri të Chelsea, si Chilwell, Silva dhe Ziyech, janë të lënduar dhe nuk janë të përfshirë në ekip./Insajderi.com.