Formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Inter

Formacionet zyrtare të ndeshjes Shakhtar – Inter

Sonte me fillim nga ora 18:55, në Ukrainë zhvillohet ndeshja mes Shakhtar Donetks dhe Inter, ndërsa para pak çastesh, të dy trajnerët kanë bërë publik formacionet e tyre, njofton Insajderi.

Skuadra nikoqire luan me formacionin 4-2-3-1, me këta 11 lojtarë:  Trubin, Dodo, Khocholava, Bondar, Korniienko, Maycon, Marcos Antonio, Marlos, Tete, Solomon, Dentinho.

Në anën tjetër, Conte luanë me formacionin 3-5-2, me këta lojtarë: Handanovic, Bastoni, De Vrij, D’Ambrosio, Young, Hakimi, Vidal, Brozovic, Barella, Martinez, Lukaku.

Ndeshja është e vlefshme për grupin B të Ligës së Kampionëve. /Insajderi.com