Formacionet zyrtare të ndeshjeve Milan vs Lille dhe Arsenal vs Molde

Formacionet zyrtare të ndeshjeve Milan vs Lille dhe Arsenal vs Molde

Me fillim nga ora 21:00, në grupin B, Arsenal pret Molde-n, ndërsa në grupin H, Milan pret francezët e Lille, njofton Insajderi.

Para fillimit të ndeshjes, Arteta ka bërë publik formacionin që do të luajë. Arsenal luan me 4-3-3, Leno, Niles, Mustafi, Luiz, Kolasinac; Ceballos, Xhaka, Willock; Pepe, Nketiah, Willian, gjithashtu edhe Molde luan me 4-3-3.

Në grupin H, Pioli ka vendosur të startojë ndeshjen me 4-3-3, Donnaruma; Dalot, Romagnoli, Kjaer, Hernandez; Kessie, Tonali, Krunic; Castillejo, Ibrahimovic, Diaz.

Në anën tjetër, francezët luajnë me 4-2-3-1, Maignan; Bradaric, Botman, Fonte, Celik; Xeka, Sanches; Bamba, Ikone, Yazici; David. /Insajderi.com