Formacionet zyrtare të super sfidës Holandë – Itali

Formacionet zyrtare të super sfidës Holandë – Itali

Sonte në kuadër të Ligës së Kombeve, është edhe ndeshje e Ligës A, mes Holandës dhe Italisë në “Johan Cruijff Arena”, njofton Insajderi.

Ndeshja është e vlefshme për gjiron e dytë të grupit të parë në Ligën A. Drejtësinë në këtë sfidë do t’a ndajë gjyqtari gjerman Felix Brych. “Tulipanët” do të startojnë me këta 11-lojtarë, në portë Cillesen, në mbrojtje Hateboer, Veltman, van Dijk, Ake.

Në mesfushë janë de Roon, van de Beek, de jong, ndërsa në sulm startojnë Wijnaldum, Depay dhe Promes. Në anën tjetër tekniku italian ka vendosur këta 11-startues, në portë Donnaruma, në mbrojtje Spinazzola, Chiellini, Bonucci dhe D’Ambrosio, në mesfushë startojnë Locatelli, Jorginho dhe Barella, ndërsa sulmi përbëhet nga Insigne, Zaniolo dhe Immobile. /Insajderi.com.