Formacionet zyrtare të tre sfidave në Serie A

Formacionet zyrtare të tre sfidave në Serie A

Në orën 15:00 do të startojnë tre sfidat e javës së javës së 30-të në Serie A, njofton Insajderi.

Juventusi do të kërkojë fitoren ndaj Genoas në stadiumin “Allianz Stadium”, dhe për të vazhduar ecurinë pozitive pas triumfit ndaj Napolit në ndeshjen e prapambetur në mesjavë.

Napoli do të kërkojë ringritjen pas humbjes ndaj Juventusit në mesjavë, dhe do të rigjejë Sampdorian në transfertë në stadiumin “Luigi Ferraris” për të arritur objektivin, zonën Champions. Vlen të theksohet se Hysaj dhe Rrahmani do ta nisin nga pankina këtë sfidë.

Lazio do të ndeshet ndaj Veronës në stadiumin “Marc’Antonio Bentegodi” për të arritur fitoren e katërt rradhazi. Thomas Strakosha në këtë sfidë do të jetë në stolin e rezervave.

FORMACIONET ZYRTARE –

JUVENTUS – (4-4-2): Szczesny; Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Danilo; Kulusevski, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Cristiano Ronaldo. Trajner: Andrea Pirlo.

GENOA – (3-5-2): Perin; Masiello, Radovanoviç, Criscito; Biraschi, Rovella, Badelj, Behrami, Zappacosta; Pandev, ScamaccaTrajner: Davide Ballardini.

SAMPDORIA – (4-4-2): Audero; Berezynski, Yoshida, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Jankto, Damsgaard; Gabbiadini, Quagliarella. Trajner: Claudio Ranieri.

NAPOLI – (4-2-3-1): Ospina; Di Lorenzo, Manolas, Koulibaly, Mario Rui; Fabian Ruiz, Demme; Politano, Zielinski, Insigne; Osimhen. Trajner: Ivan Gennaro Gattuso.

VERONA – (3-4-2-1): Silvestri; Dawidowicz, Magnani, Dimarco; Faraoni, Sturaro, Veloso, Lazoviç; Zaccagni, Barak; Lasagna. Trajner: Ivan Juriç.

LAZIO – (3-5-2): Reina; Marusiç; Açerbi, Radu; Akpa-Akpro, Milinkoviç-Saviç, Lucas Leiva, Luis Alberto, Fares; Caicedo, Immobile. Trajner: Simone Inzaghi. /Insajderi.com