Formacionet Zyrtare: Wolves vs Sevilla(FOTO)

Formacionet Zyrtare: Wolves vs Sevilla(FOTO)

Wolves dhe Sevilla, janë duke bërë nxehjet e fundit, para se të fillojë ndeshja e tyre në kuadër të Europa Ligë. Të dy ekipet kanë publikuar formacionet zyrare.

Ekipi i Wolves ka hyrë në këtë takim me formacionin 3-5-2, me këta lojtarë në përbërje: Patricio: Saiss, Coady, Boly: Vinagre, Moutinho, Neves, Dendoncker, Doherty: Jimenez, Traore.

Ndërsa ekipi i Sevilla, ka hyrë me formacionin 4-3-3, me këta lojtarë në përbërje: Bobo: Navas, Kounde, Diego Carlos, Reguilon: Banega, Fernando, Jordan: Suso. En Nesyri, Ocampos.

Të dy ekipet kanë nga dy lojtarë të lënduar për këtë takim. Castro dhe Podence mungojnë tek ekipi anglez, ndërsa Corchia dhe Gudelj, mungojnë tek ekipi nga Spanja./Insajderi.com.