Formacioni me lojtarët që do të jenë të lirë në fundin e sezonit

Formacioni me lojtarët që do të jenë të lirë në fundin e sezonit

Shumë lojtarë do të jenë të lirë në fund të këtij sezoni dhe skuadrat mund të nënshkruajnë me ta pa asnjë cent.

Afati kalimtar i dimrit starton pas disa ditësh, me shumë skuadra që presin të shesin dhe blejnë lojtarë.

Disa mund të kushtojnë shumë shtrenjtë, por ka edhe të tillë që kushtojnë më pak, ose gjatë verës nuk do të kushtonin asnjë cent, sepse mbeten lojtarë të lirë.

Kjo situatë është edhe të disa prej lojtarëve më të mirë në botë, e të cilët ende nuk kanë vendosur për fatin e tyre.

Calciomercato ka përzgjedhur 11 më të mirë të lojtarëve që do të jenë të lirë gjatë verës.

Formacioni: Reina; Lichtsteiner, De Vrij, Subotic, Shaw; Emre Can, Herrera, Ozil; Balotelli, Ibrahimovic, Sanchez.