Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Moldavisë

Formacioni zyrtar i Kosovës ndaj Moldavisë

Është bërë publik formacioni i Kosovës ndaj Moldavisë nga trajneri Bernard Challandes, njofton Insajderi.

Kosova do të luaj me formacioni 4-2-3-1

Kryetrajneri zviceran i Kosovës në përballje me moldavët, ka futur këta 11 lojtarë:

Në portë do të jetë Muriq, në qendër të mbrojtjes Rrahmani dhe Aliti, ndërsa në krah do të luajnë Vojvoda dhe Paqarada. Para mbrojtjes do të jenë Kryeziu dhe Shala, ndërsa si anësor Rashica dhe Zeneli, pas sulmuesit do të jetë Berisha. Si sulmues kryesor në këtë takim është Benjamin Kololli./Insajderi.com