Franca – Gjermania: Formacionet zyrtare

Franca – Gjermania: Formacionet zyrtare

Përballja mes Francës dhe Gjermanisë do të jetë ndeshja që do të mbyll raundin e parë të EURO 2020 në fazën e grupeve, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë zyrtare formacionet e tyre startuese për këtë ndeshje.

Trajneri Didier Deschamps do të filloj ndeshjen me formacionin 4-3-1-2:

Hugo Lloris, Lucas Hernandez, Presnel Kimpembe, Raphaël Varane, Benjamin Pavard, Adrien Rabiot, N’Golo Kante, Paul Pogba, Karim Benzema dhe Kylian Mbappe.

Nga ana tjetër gjermani, Joachim Low, do të startoj me formacionin 3-4-3:

Manuel Neuer, Matthias Ginter, Mats Hummels, Antonio Rudiger, Robin Gosens, Ilkay Gundogan, Toni Kroos, Joshua Kimmich, Kai Havertz, Serge Gnabry dhe Thomas Muller.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianz Arena” të Mynihut me fillim nga ora 21:00./insajderi.com