Francë: Një person i armatosur qëllon për vdekje tre oficerë policie

Francë: Një person i armatosur qëllon për vdekje tre oficerë policie

Një person i armatosur ka qëlluar për vdekje tre oficerë policie të cilët u thirrën në një incident dhune në familje në Francën qendrore.

I dyshuari, 48 vjeç, që thuhet të jetë i njohur për autoritetet për çështjet e kujdestarisë së fëmijëve, u gjet më vonë i vdekur, thanë zyrtarët.

Një grua ishte arratisur në çatinë e një shtëpie në një fshat të largët afër Saint-Just në orët e para të së mërkurës.

Njeriu i armatosur vrau një oficer dhe plagosi një tjetër. Ai më pas i vuri flakën shtëpisë dhe vrau edhe dy oficerë të tjerë që mbërritën. Gruaja u shpëtua.

Presidenti Emmanuel Macron tha se kombi ndau pikëllimin e familjeve të oficerëve të policisë./Insajderi.com

BBC News