Frika nga koronavirusi/ Parukierja përdor çadër si mburojë për t’u mbrojtur nga infeksioni

Frika nga koronavirusi/ Parukierja përdor çadër si mburojë për t’u mbrojtur nga infeksioni

Koronavirusi ka paralizuar të gjithë institucionet dhe shërbimet, publike apo private qofshin ato, thuajse në të gjithë botën. Mirëpo një parukiere ka vendosur që të dalë në punë dhe në vend të një maske mbrojtëse, ajo ka përdorur një çadër, duke i krijuar dy vrima në formën e syve, që të mund të punonte.

Parukerja holandeze, që punon në sallonin “Bella Rosa”, në Osi, në veri të Eindhoven, Holandë, krijoi një mburojë të improvizuar nga një çadër për t’u ruajtur në këtë mënyrë nga një infektim i mundshëm i virusit korona.

Video e këtij momenti është postuar në rrjete sociale dhe shumë shpejt është kthyer në virale, duke numëruar mijëra komente dhe pëlqime. Për më shumë ju ftojmë ta ndiqni.