Futbollisti që po e kërkon Mourinho në United shënon super gol në Holandë [Video]

Futbollisti që po e kërkon Mourinho në United shënon super gol në Holandë [Video]

Justin Kluivert vazhdon të mahnitë në Holandë.

Gjatë ndeshjes së sotme të Ajaxit ndaj Willem II, të cilën vendasit e fituan me rezultatin 3-1, i biri i legjendës së Barcelonës ka shënuar një tjetër gol spektakolar.

Loja e tij ka ndryshuar shumë këtë sezon, dhe thuhet të vijë nga pozicioni i ri në fushë, që luan si sulmues i majtë.

Jose Mourinho ka kohë që po e monitoron të riun holandez dhe duket se gjatë verës do ta transferojë atë në “Old Trafford”.