Gara për nënshkrimin e De Ligt ishte deri në momentet e fundit mes Juventusit dhe Barcelonës

Gara për nënshkrimin e De Ligt ishte deri në momentet e fundit mes Juventusit dhe Barcelonës

Matthijs de Ligt gjatë javës do të zyrtarizohet si futbollist i Juventusit, shkruan Insporti.com.

Mbrojtësi holandez deri tani ishte në ballinat e mediave botërore për shkak të ardhmës së tij, por tashmë është bërë e qartë gjithçka, ai nga sezoni i ardhshëm do të jetë futbollist i skuadrës kampione të Italisë, më shumë në Insporti.com.