“Gardiani” i Interit nuk po e “njehë” konkurencën

“Gardiani” i Interit nuk po e “njehë” konkurencën

Samir Handanović është duke i bërë “konkurencë” moshës së tij.

Portieri slloven ka 37 vite mbi supe, por duket që nuk e ka ndërmend të ulet në bankën rezervë, shkruan Shqip.com.

Edhe këtë sezonë ai është i padikutushëm në portën e neuarazurëve, ndërsa mbrëmë është nominuar për “Yachine Trophy”.

Lista e plotë e të nominuarve:

Samir Handanovic (SLN/Inter)

Thibaut Courtois (BEL/Real Madrid)

Gianluigi Donnarumma (ITA/ Milan, PSG)

Ederson (BRE/Manchester City)

Emiliano Martinez (ARG/Aston Villa)

Edouard Mendy (SEN/Chelsea)

Keylor Navas (CRI/PSG)

Manuel Neuer (ALL/Bayern Munich)

Jan Oblak (SLN/Atlético de Madrid)

Kasper Schmeichel (DAN/Leicester)

Image

Samir Handanovic

Me pritjet e tij në sezonën e kaluar, ai ishte arsyeja kryesore pse Interi arkëtoi pikët e plota.

Samir njihet edhe si specialist i penaltive, pasi ai është portieri me më së shumti penalti të mbrojtura në historinë e Series A ( 25 gjthsej).

Ai është pjesë e zikaltërve që nga viti 2012 dhe në Serie A ka zhvilluar gjithsej 336 ndeshje./Insajderi.com