Gerrard pyetet për Shaqirin – kjo është përgjigja e tij

Gerrard pyetet për Shaqirin – kjo është përgjigja e tij

Gazetari i gazetës Lajm në Maqedoni, ka shfrytëzuar pres-konferencën për media pas ndeshjes Shkupi-Glasgow Rangers, për ta pyetur trajnerin e skuadrës mike, Steven Gerrard, si një legjendë e Liverpoolit, për angazhimin e Xherdan Shaqirit te të kuqtë nga “Anfield”, dhe nëse reprezentuesi i Zvicrës, i lindur në Kosovë, mund të jetë një Gerrard i ri.

Lexoni çfarë tha Gerrard për Shaqirin