Gerrard tregon për çfarë arsye do të largohej nga Rangers

Gerrard tregon për çfarë arsye do të largohej nga Rangers

Trajneri Steven Gerrard iu ka treguar lojtarëve të ekipit të Rangers se do t’ia kthejë shpinën ekipit të tij, vetëm nëse i ofron punë Liverpooli.

Gerrard ka qenë i zënë duke u munduar të transferojë disa lojtarë për të forcuar ekipin për sezonin e ardhshëm.

Mundësia për t’u kthyer në Liverpool është shumë e vogël për shkak se Jurgen Kloop po e tregon vetën si një trajner i mrekullueshëm, mirëpo në të ardhmen mund të ndodh, ashtu siç ka ndodhur rikthimi i Lampardit në “Stamford Bridge”.

Për momentin Gerrardi iu ka siguruar lojtarëve se do të jetë në ekipin e Rangers dhe do të bëjë më të mirën për të mposhtur Newcastle.