Gjermani – Hungari: Formacionet zyrtare

Gjermani – Hungari: Formacionet zyrtare

Ndeshja mes Gjermanisë dhe Hungarisë do të jetë përballja finale e të dyja ekipeve për fazën e grupeve, shkruan Insajderi.

Të dy trajnerët kanë bërë përzgjedhjet e tyre për këtë ndeshje.

Trajneri gjerman, Loachim Low, do të nis ndeshjen me formacionin 3-4-2-1:

Manuel Neuer, Antonio Rudiger, Mats Hummels, Matthias Ginter, Robin Gosens, Toni Kroos, Ilkay Gundogan, Joshua Kimmich, Leroy Sane, Kai Havertz dhe Serge Gnabry.

Nga ana tjetër trajneri i Hungarezëve, Marco Rossi, do të nis ndeshjen me formacionin 5-3-2:

Peter Gulacsi, Loic Nego, Endre Botka, Willi Orban, Attila Szalai, Attila Fiola, Laszlo Kleinhaisler, Adam Nagy, Andreas Schafer, Roland Sallai dhe Adam Szalai.

Ndeshja do të zhvillohet në “Allianz Arena” me fillim nga ora 21:00./insajderi.com