Gjermania raporton rekord të numrave të rasteve me Covid, për ditën e tretë me radhë

Gjermania raporton rekord të numrave të rasteve me Covid, për ditën e tretë me radhë

Gjermania të premten raportoi 18,681 infeksione të reja Covid-19 në 24 orë, sipas agjensisë së kontrollit dhe parandalimit të sëmundjeve të vendit, Instituti Robert Koch.

Kjo shënon një kërcim më të lartë për një ditë në rastet për të tretën ditë me radhë, shkruan CNN, raporton Insajderi.

Numri i mëparshëm më i lartë kishte qenë 16,774 raste të reja, të raportuara të enjten.

Gjermania tani ka konfirmuar 499,694 raste dhe 10,349 vdekje të lidhura me virusin, sipas RKI./Insajderi.com