Gjilani largon futbollistët Ardit Hilën dhe Arbër Çyrbjen nga ekipi

Gjilani largon futbollistët Ardit Hilën dhe Arbër Çyrbjen nga ekipi

Dy futbollistët shqiptar, Ardit Hila dhe Arbër Çyrbja do të largohen nga skuadra e Gjilanit pas vetëm një sezoni të luajtur me skuadrën gjilanase, njofton Insajderi.

Mesfushori Hila u transferua tek skuadra e Gjilanit pas vetëm një sezoni me Prishtinën, por nuk mundi të lërë dot gjurmë duke vendosur të rikthehet tek skuadra kryeqytetase. Ndërsa sulmuesi Çyrbja u transferua tek skuadra e Gjilanit pas disa aventurave në Kategorinë Superiore me skuadra si Teuta dhe Kukësi.

Gjilani nuk zhvilloi një sezon të mirë duke u renditur në vendin e katërt në kampionat, teksa drejtuesit kosovarë po mendojnë të krijojnë një skuadër fituese për sezonin tjetër, duke nisur më parë fushatën e largimeve më pas atë të afrimeve. /Insajderi.com