Gjysmëfinalja e Fa Cup: Manchester City vs Arsenal

Gjysmëfinalja e Fa Cup: Manchester City vs Arsenal

Sonte zhvillohet gjysmëfinalja e Fa Cup, në mes Manchester City dhe Mikel Arteta.

Ndeshja zhvillohet Wembly Stadium dhe luhet vetëm me një ndeshje, ku fituesi shkon në finale.

Pep Guardiola dhe Mikel Arteta takohen përsëri, pasi pak kohë më parë, të dy ekipet u takuan në kuadër të Premier Ligë. Ndeshja zhvillohet nga ora 21:45 dhe normalisht luhet pa tifozë.

Ndeshja tjetër gjysmëfinale, zhvillohet nesër duke filluar nga ora 19:00, në mes Manchester United vs Chelsea dhe fituesit i këtyre dy ndeshjeve, takohen në finale./Insajderi.com.