Golat më të bukur të Vedat Muriqit(VIDEO)

Golat më të bukur të Vedat Muriqit(VIDEO)

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës në Futboll dhe i ekipit të Fenerbahce, Vedat Muriqi, është një nga emrat më të lakuar në këtë merkato verore.

Golat, asistimet, loja ekipore, angazhimi si dhe profesionalizmi i tij, janë për tu admiruar dhe të gjitha këto veti, kanë rënë në sy të rekrutuesve të lojtarëve, prandaj ai po kërkohet nga skuadra nga të gjitha ligat e Evropës, raporton Insajderi.

Skuadrat më të përfolura për transferimin e tij janë, Lazio dhe ekipi i Slaven Bilic, WBA.

Në video mund të shihni golat më të mirë të tij në super ligën Turke./Insajderi.com.