Golat më të bukur të shënuar në futboll gjatë 2017-tës [Video]

Golat më të bukur të shënuar në futboll gjatë 2017-tës [Video]

2017-ta ishte vit i golave të jashtëzakonshëm në futboll.

Guardian ka publikuar golat më të bukur të realizuar gjatë vitit 2017, dhe secili është më spektakolar se tjetri.

Nga goli ‘akrep’ i Olivier Giroud deri te supergoli i Mario Mandzukic në finalen e Ligës së Kampionëve, më poshtë keni golat më të bukur të shënuar në vitin 2017. /Insajderi

Olivier Giroud, Arsenal – Crystal Palace, 1 janar

Thomas Lemar, Monaco – Marseille, 15 janar

Andy Carroll, West Ham – Crystal Palace, 17 janar

Dennis Kempe, Karlsruher – Bielefeld, 29 janar

Fernando Torres, Atlético Madrid – Celta Vigo, 12 shkurt

Jordi Mboula, Barcelona U19 – Borussia Dortmund U19, 22 shkurt

Memphis Depay, Lyon – Toulouse, 12 mars

Emre Can, Watford – Liverpool, 1 maj

Mario Mandzukic, Juventus – Real Madrid, 3 qershor

Sören Eismann, SV Meppen – Carl Zeiss Jena, 17 shtator

Olly Lee, Luton Town – Cambridge United, 18 nëntor

Alberto Brignoli, Benevento – Milan, 3 dhjetor

Abdullah Balikuv, Bucaspor – Sivasspor, 17 dhjetor