Goli i futbollistit shqiptar ishte kyç për kualifikim tutje në Europa Ligë

Goli i futbollistit shqiptar ishte kyç për kualifikim tutje në Europa Ligë

Olimpija Ljubljana ka shënuar fitore ndaj RFS dhe fal golit të një shqiptari ka kaluar në rundin tjetër në Europa Ligë.

Olimpikja fitoi 2:0 ku njërin nga golat e realizoi reprezentuesi i Shqipërisë, Endri Çekiçi.

Çekiçi shënoi gol në fitoren 2:0 të klubit slloven, që u kualifikua tutje me rezultatin e përgjithshëm 4:3.

Mesfushori shqiptar shënoi në minutën e 45-të, derisa Luka Menalo realizoi për 2:0 në minutat e fundit të takimit.