Goli i Shaqirit shpallet më i mirë i vitit në Stoke City

Goli i Shaqirit shpallet më i mirë i vitit në Stoke City

Ylli shqiptar, Xherdan Shaqiri është i njohur për golat e bukur dhe këtë traditë e ka vazhduar edhe në Stoke City.

Goli i shënuar ndaj Hull Cityt, ku ai realizoi nga rreth 30 metra është zgjedhur më i miri nga skuadra e Stoke Cityt.

Shaqiri për faqen zyrtare të klubit ka thënë se është shumë i nderuar me këtë çmim.

“Është speciale për mua, pasi edhe vitin e kaluar e kam fituar këtë çmim. Do të mundohem që edhe vitin e ardhshëm të fitoj të njëjtin çmim”, deklaroi Shaqiri, transmeton albinfo.ch.

Por, ai ka shtuar se nuk është shumë i kënaqur me këtë sezon dhe shpreson se edicionin e ardhshëm do të jenë shumë më të fortë./Insajderi.com

https://www.youtube.com/watch?v=bLhrpEhZ0tE