Granit Xhaka “i bie në gjunjë” të dashurës

Granit Xhaka “i bie në gjunjë” të dashurës

Pushimet amerikane të Granit Xhakës këtë verë ishin planifikuar me kujdes, për të bërë një hap që nuk e kishte guxuar asnjëherë më parë.

Futbollistin kosovar, që militon në kombëtaren zvicerane, e kemi parë shpeshherë përtokë në dyluftime të ashpra në kampionatin anglez, por këtë herë ai ra në gjunjë për një propozim klasik martese.

Granit Xhaka e shfrytëzoi ndalesën e verës në plazhet e Miamit në SHBA, për t’i kërkuar dorën të fejuarës së tij historike, Leonita Lekaj.

“Një Top i Artë është mrekulli, por një grua e artë është parajsë”, kështu preferoi ta përkufizonte futbollisti shqiptar çastin e lumtur të çiftit.

Partnerja e futbollistit ka qenë e pandashme në çdo lëvizje të tij. Ajo ra në sy në stadiumet e “Euro 2016” në Francë, si dhe ndjek Xhakën në çdo ndeshje me Arsenalin në Premier League.