Granit Xhaka me rekord në ndeshjen ndaj Newcastle

Granit Xhaka me rekord në ndeshjen ndaj Newcastle

Mesfushori me origjinë shqiptare, Granit Xhaka, vendosi një rekord të ri për sezonit aktual të Premier League, njofton Insajderi.

Futbollisti i cili aktivizohet në radhët e Arsenalit, arriti të rikuperonte plot 12 topa nga kundërshtarët në sfidën e djeshme ndaj Newcastle, ku “topçinjtë” e drejtuar nga Arteta triumfuan me rezultatin 3-0.

Askush si 28 vjeçari shqiptar këtë sezon të Premier League, për sa i përket rikuperimit të topave. Ka qenë vetë faqja e specializuar e statistikave, “WhoScored.com”, që ka bërë publik rekordin e Xhakës.

Vlen të theksohet fakti se mesfushori po kalon një moment mjaft të mirë ndeshjet e fundit me fanellën e Arsenalit, ku është aktivizuar 15 ndeshje dhe ka shënuar një gol. /Insajderi.com