Granit Xhaka reagon pas kualifikimit

Granit Xhaka reagon pas kualifikimit

Pas kualifikimit të skuadrës së Arsenalit në rrethin tjetër të UEFA Europa League, ka reaguar lojari kosovar, Granit Xhaka.

‘Topçinjtë’ siguruan kualifikimin për në raundin e 1/8 së finales, pasi mposhtën Benficën me rezultat 3-2 (1-1).

Pas ndeshjes Xhaka është shprehur shumë i lumtur për këtë fitore.

“Po pra, për këtë jam duke folur. Zemër e madhe, deshirë e madhe, fitore e madhe”, ka shkruar Xhaka në rrjetet sociale.

Xhaka në këtë takim luajti 90 minuta dhe bëri një paraqitje fantastike. /Insajderi.com