Greqia tronditet nga një tërmet prej 5.2 ballë të righterit

Greqia tronditet nga një tërmet prej 5.2 ballë të righterit

Greqia është goditur nga një tërmet me magnitudë 5.2 ballë të shkallës rihter, mbrëmjen se së martës, ka njoftuar Institutit Gjeo-dinamik, transmeton Insajderi.

Epiqendra e tërmetit ishte 16 kilometra në perëndim të Tilos me një thellësi 10 km.

Tërmeti preku ishujt Kos dhe Nisyros, ndërsa dy lëkundje të tjera me madhësi 3.4 dhe 3.3 Righter u regjistruan në të njëjtën zonë.

Një tronditje sizmike me madhësi 3.6 righter u regjistrua në ishullin Kos, gjashtë minuta pas tërmetit me madhësi 5.2 ballë./Insajderi.com

No description available.