Sipas Don Balon, sulmuesi f" />

Griezmann i cakton ultimatum gjigantit të La Ligas

Griezmann i cakton ultimatum gjigantit të La Ligas

Sulmuesi i Atletico Madrid, Antoine Griezmann i ka bërë thirrje Barcelonës për ta paguar klauzolën e lirimit të tij, nëse do që të luajë në “Camp Nou”.

Sipas Don Balon, sulmuesi francez po kërkon të largohet nga Atletico Madrid dhe po mendon për Barcelonën.

Francezi ka një klauzolë lirimi prej 100 milionë euro në kontratën e tij me Atleticon.

Megjithatë, trajneri i Barçes, Ernesto Valverde, po konsideron opsione tjera, që do të thotë se Griezmannit mund t’i duhet të zgjedhë të kalojë te Manchester United.