Gruaja 102 vjeçare jetoi në pandeminë e vitit 1918 dhe mundi dy herë Coronavirusin

Gruaja 102 vjeçare jetoi në pandeminë e vitit 1918 dhe mundi dy herë Coronavirusin

Angelina Friedman është një e mbijetuar, në të gjitha kuptimet e fjalës.

Kur ishte fëmijë, ajo jetoi gjatë pandemisë së vitit 1918. Gjatë gjithë jetës së saj ajo mbijetoi nga kanceri, gjakderdhja e brendshme dhe sepsa.

Në prill, ajo i mbijetoi Coronavirusit – një virus që ka marrë gati 1.5 milion jetë në të gjithë botën, shkruan CNN, transmeton Insajderi.

Dhe tani, banori 102-vjeçarja, banore e New York-ut i mbijetoi një diagnoze të dytë të Coronavirusit, sipas vajzës së saj, Joanne Merola, e cila foli me bashkëpunëtorin e CNN, WPIX. /Insajderi.com