Gruaja braktis foshnjën 4 muajsh, e cila ka rezultuar pozitive me Covid

Gruaja braktis foshnjën 4 muajsh, e cila ka rezultuar pozitive me Covid

Një grua braktisi një fëmijë katër muajsh në spital pasi foshnja doli pozitive për koronavirus.

Disa raporte lokale të lajmeve pretendojnë se gruaja që la vajzën në një spital në Palermo, Siçili, më 12 tetor ishte nëna e saj.

Por gruaja tha se ishte tezja e foshnjës, raporton Yahoo News.

Sipas La Repubblica, policia po kërkon dy gra në këtë çështje.

Gruaja e parë, duke pretenduar se ishte tezja e foshnjës, e la ​​fëmijën në spital para se të zhdukej disa orë më vonë.

Një grua e dytë, gjithashtu duke pretenduar të ishte halla e fëmijës, mbërriti disa ditë më vonë dhe u përpoq ta merrte fëmijën në shtëpi pasi ajo të ishte lëshuar.

Por personeli i spitalit u bë i dyshimtë dhe kontaktoi zyrtarët.

Gruaja e dytë më pas u detyrua të qëndrojë në spital pasi ajo gjithashtu doli pozitive për Covid-19.

Por pesë ditë më vonë, ajo gjithashtu arriti të shpëtonte dhe të ikte nga spitali.

Foshnja mbetet në spital derisa autoritetet të kuptojnë situatën./Insajderi.com