Gruaja ‘e zhdukur për dy vjet’ u gjet e gjallë duke pluskuar në det

Gruaja ‘e zhdukur për dy vjet’ u gjet e gjallë duke pluskuar në det

Angelica Gaitan, 46 vjeçare, ishte pa ndjenja dhe vuante nga hipotermia kur u tërhoq nga uji nga peshkatarët në brigjet e Kolumbisë, njofton Insajderi.

Rolando Visbal vuri re zonjën Gaitan duke notuar rreth 1,2 milje larg qytetit të Puerto Kolumbisë rreth orës 6 të mëngjesit.

Fjalët e saj të para pasi u shpëtuan thuhet se ishin: “Unë kam lindur përsëri, Zoti nuk donte që të vdisja”.

Pasi peshkatarët e tërhoqën nga uji, në një video që po qarkullon shihet duke i japur ujë. Ajo duket se nuk reagon dhe thuhet se vuante nga hipotermia.

Ata fillimisht e ngatërruan atë për një trung para se ajo të ngrinte duart lart. Mendohet se ajo ishte në det për tetë orë para se të shpëtohej.

Nuk është ende e qarte se ku kishte jetuar gruaja dy vitet e fundit dhe se si ishte gjendur në atë situatë. /Insajderi.com

Burimi: Sky News