Guardiola flet për shkarkimin e Lampardit

Guardiola flet për shkarkimin e Lampardit

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka folur për shkarkimin e Frank Lampard nga Chelsea.

Guardiola tha se “trajnerët duhet të fitojnë”, ose “shkarkohen”.

“Për të gjithë trajnerët, duhet të fitoni. Njerëzit flasin për projekte, por nuk ekzistojnë, duhet të fitosh ose do shkarkohesh”, tha ai.

Guardiola tha se pas pandemisë do të takohet me Lampardin.

“Respekt për Chelsean dhe shpresoj që ta shoh Lampardin së shpejti, ta dërgoi në një restorant sapo pandemia të përfundoi”, tha ai. /Insajderi.com