Guardiola ngatërron gjuhët dhe shan në konferencën për shtyp [Video]

Guardiola ngatërron gjuhët dhe shan në konferencën për shtyp [Video]

Pep Guardiolas i ka ndodhur një gjë qesharake në konferencën e fundit për shtyp.

Trajneri i Manchester Cityt, u hutua në konferencën e fundit për media, pasi ngatërroi gjuhët në pyetjet e gazetarëve.

Guardiola iu përgjigj në gjuhën angleze një pyetje në gjuhën spanjolle të bërë nga gazetarët, para se të shante në gjuhën angleze.

“Oh të q*****”, ishte reagimi i spanjollit kur e kuptoi se ngatërroi gjuhën spanjolle me atë angleze.

Shikojeni incidentin në videon më poshtë. /Insajderi