Guardiola shuan kritikën – krahason Premier Ligën dhe Ligën e Kampionëve

Guardiola shuan kritikën – krahason Premier Ligën dhe Ligën e Kampionëve

Pas eliminimit nga Liga e Kampionëve dhe humbjes nga rivali lokal Manchester United, Manchester City kohëve të fundit nuk ka pasur shumë arsye për festë. Sidoqoftë, fitorja e mbrëmshme në Wembley ndaj ekipit të West Hamit ka bërë që Pep Guardiola ti afrohet titullit.

Në konferencën për media pas takimit, Guardiola, gjeti kohë të bëjë krahasime ndërmjet Ligës së Kampionëve dhe Premier Ligës dhe të tregojë se cila ligë fitohet më vështirë.

Artkullin e plotë, e lexoni në Insporti.