Haaland është top prioriteti i Chelseas

Haaland është top prioriteti i Chelseas

Londinezët e duna sulmuesin e Dortmund.

Erling Haaland është shndërruar në top prioritetin e Chelesas, shkruan Tuttomercatoweb, njofton Insajderi.

Roman Abramovich e do edhe një lojtar të njohur në ekipin e Stamford Bridge dhe Haaland plotëson apetitet e pronarit rus.

Madje thuhet se Abramovich është i fascinuar me sulmuesin dhe e ka ndarë mendjen që norvegjezi të bëhet me patjetër pjesë e Të Kaltërve