Haaland rendit sulmuesit më të mirë se ai

Haaland rendit sulmuesit më të mirë se ai

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, ka renditur sulmuesit që aktualisht janë më të mirë në botë, sipas tij.

“Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Sergio Aguero, Roberto Firmino, Pierre-Emerick Aubameyang, Harry Kane dhe Timo Werner, janë sulmuesit më të mirë se sa unë”, ka thënë fillimisht ai, transmeton Insajderi.

“Në këtë listë nuk mund ta fus Lionel Messi që për mua është më shumë një mesfushor organizativ se sa një sulmues”, shtoi ai.

“Unë mendoj se jam i teti në këtë listë (qesh), por ka edhe shumë sulmues të tjerë që janë mjaftë të talentuar”, ka

Sulmuesi nga Norvegjia, Haaland, konsiderohet si një nga sulmuesit me të ardhmen më të ndritur në botën e futbollit./Insajderi.com.