Haaland shkëmben fanellën me gjyqtarin e ndeshjes pas takimit ndaj Leverkusen

Haaland shkëmben fanellën me gjyqtarin e ndeshjes pas takimit ndaj Leverkusen

Bundesliga ka mbyllur kampionatin ditën e djeshme, ku janë luajtur edhe ndeshjet e fundit për këtë sezon, njofton Insajderi.

Por një episod i veçantë ka ndodhur në takimin mes Dortmundit dhe Bayer Leverkusenit. Ky ishte 90 minutëshi i lamtumirës për arbitrin gjerman, Manuel Grafe, i cili ka vendosur që në fund të shkëmbejë fanellën me atë që është projektuar të jetë e ardhmja e futbollit europian, Erling Haaland.

Pas një përqafimi dhe shkëmbimi fjalësh me njëri-tjetrin, norvegjezi dhe Grafe kanë ndërruar fanellat. Një veprim ky që Haaland është mësuar ta bëjë gjithnjë në fund të ndeshjes, por asnjëherë me gjyqtarin e takimit. Kështu arbitri gjerman e mbyll karrierën e tij me një kujtim të bukur, me fanellën e një prej thesareve më të mëdhenj të Europës. /Insajderi.com