Hadërgjonaj befason me skuadrën e re

Hadërgjonaj befason me skuadrën e re

Florent Hadërgjonaj është pranë largimit nga skuadra e Huddersfield Town, kështu të paktën ma thënë trajneri Danny Cowley.

“Hadërgjonaj është në Turqi për negociata me një klub turk. Puna etike dhe aftësitë e Florentit janë të mira. Ai është një futbollist që mund të luajë në pozicione të ndryshme. Ai dëshiron të luajë. Ai është futbollist i Kosovës dhe ka ndeshje të rëndësishme para vetes me vendin e tij. Ai e bëri me dije se dëshiron të luajë”, shtoi Cowley, me shume ne Insporti.com