Hansi Flick jep detaje per Perisic, Thiago, Coutinho, Alaba dhe Odriozola

Hansi Flick jep detaje per Perisic, Thiago, Coutinho, Alaba dhe Odriozola

Trajneri gjerman i ekipit të Bayern Munich, Hansi Flick, ka folur për situatën brenda ekipit të Bayern Munich, për transferimet dhe largimet e mundshme të lojtarëve të përfolur.

“Kemi vendosur të mos vazhdojmë me Alvaro Odriozola, Philippe Coutinho dhe Ivan Perisic. Derisa David Alaba dhe Thiago Alcantara janë këtu, do t’i konsideroj ata në dispozicion tonin”, ka deklaruar Flick për Abdenzeitung, transmeton Insajderi.

Perisic do të kthehet në Inter, pasi klubi gjerman ka refuzuar të paguajë 20 milion eurot ë kërkuara nga italianët./Insajderi.com.